Про Цікаве. Самі дивовижні новини в нашій країні та світі. Наш сайт - про цікаві історії, винаходи та події в світі. Оновлення інформації відбувається кожний день.

Про Цікаве

Про Цікаве


 

Як лікувати вітрянку у дітей?

Розділ: Хто про що
Попередня новина - Як почати гартувати дітей?
Що таке вітряна віспа (вітрянка)?


Вітряна віспа (вітрянка) - це інфекційне захворювання, причиною якого є вірус герпесу (Varicella-Zoster). Вітряна віспа є однією з найбільш поширених та надзвичайно заразних інфекцій дитячого віку. Збудником вітрянки є вірус герпесу.
Основним симптомом вітрянки у дітей є поява дрібних пузирчастий висипань на шкірі всього тіла. Лікування вітрянки у дітей полягає в обробці висипань зеленкою. При високій температурі дитині дають жарознижувальну. Найчастіше вітряну віспу хворіють діти віком до 10 років. Як правило, вітрянка передається повітряно-крапельним шляхом. Джерелом інфекцій є хворі вітрянкою діти. Інкубаційний період при вітряної віспи становить від 10 до 23 днів. Характерним проявом вітряної віспи у дітей є висип. Висипання при вітрянці у дітей частіше локалізуються на обличчі, волосистої частини голови. З плином вітряної віспи висипання з'являються на всьому тілі. Висипання при вітрянці являють собою невеликі плями червоного кольору (1-5 мм). Через 2-5 днів після початок вітрянки на місці плям з'являються бульбашки (пухирі). На 7 день після початок вітряної віспи дитина перестає бути заразними. Протягом декількох днів пухирці лопаються і на їх місці утворюються кірочки світло-коричневого кольору. Як правило, висипання при вітрянці у дітей супроводжуються сверблячкою і підвищенням температури тіла (до 39 С).

Лікування вітрянки


Незважаючи на інтенсивні дослідження в сфері розробки перспективних протигерпетичних препаратів, інфекції, викликані вірусом герпесу, є малоконтрольованого. Це пов'язано з труднощами безпосереднього впливу на віруси, що знаходяться в клітинах організму. Тому асортимент ефективних ліків проти вітряної віспи відносно невеликий. Використання інтерферону зменшує (іноді запобігає) подсипаніе, зменшує число ускладнень, полегшує перебіг хвороби. Можливе застосування ациклічних нуклеозидів при відсутності протипоказань.

У першу чергу дітей хворих вітрянкою необхідно ізолювати від дитячого колективу (до закінчення 7 днів з моменту початку хвороби). При вітряної віспи уражені ділянки шкіри (висипання) слід обробляти зеленкою 2 рази на день. Іноді для лікування вітрянки у дітей використовують інші антисептики: метиленовий синій, марганцівка і т.д. При вітрянці дитині не слід розчісувати скоринки (може призвести до утворення шрамів). Для цього батькам необхідно постійно стригти дітям нігті.
Для полегшення свербежу лікар може виписати антигістамінні засоби (Димедрол, Тавегіл, Супрастин). У разі гнійних ускладнень (гнійний дерматит) необхідно призначити антибіотики.
Як правило, прогноз при вітряної віспи у дітей сприятливий, але в деяких випадках у дітей при вітрянці вражається головний мозок (ветряночний енцефаліт).
Частота уражень нервової системи при вітрянці становить 5-10 випадків на 1000 випадків хвороби. При вітряної віспи у дітей зміни з боку нервової системи з'являються як до висипань, так і одночасно з ними. Симптомами ураження нервової системи у дітей при вітряної віспи є:
 • Лихоманка (температура 39-40 С);
 • Сильна, уперта головний біль;
 • Повторна блювота;
 • Порушення свідомості (від плутаного до коми);
 • Судоми.

При наявності цих ознак слід дитини негайно госпіталізувати.

На сучасному етапі впроваджені в медичну практику такі лікарські препарати проти вітряної віспи з рослинної сировини, як:

Флакозід (flacosidum), міжнародне найменування: Глюкопіранозідметілбутенілтрігідроксіфлаванол (Glucopyranosidemethylbuteniltrihydroxyflavanol), що отримується з листя оксамиту амурського (Phellodendron Amurensis Rupr.) І листя оксамиту Лаваля (Phellodendron Amurensis var. Lavallei Spraque), сімейство рутових (Rutaceae).

Наступним препаратом є Алпізарін (Alpisarinum), міжнародне найменування: Тетрагідроксіглюкопіранозілксантен (Tetrahydroxyglucopyranosilxanten). Отримують з трави копійочник альпійського (Hedysarum alpinum L) і копійочник жовтяничного (H.flavescens), сімейства бобових (Fabaceae).

Хелепін (Helepinum), міжнародне найменування: Леспедези копеечніковой екстракт (Lespedezae extract) - очищений екстракт з надземної частини леспедеціі копеечніковой (Lespedeza hedysazoides (Pall.) Kitag.), Сімейство бобових (Fabaceae).

Госсіпол (Gossipolum), міжнародне найменування: бавовни насіння екстракт + бавовнику екстракт (Gossypii semenis extract + Gossypii radicibus extract) - натуральний пігмент поліфенольних природи, одержуваний при переробки насіння або коріння бавовнику (Gossipium sp.), Сімейство мальвових (Malvaceae). Препарат має хіміо-терапевтичної активністю по відношенню до різних штамів вірусів, у тому числі до дерматотропним штамів вірусу герпесу. Володіє також слабкою дією відносно гармположітельних бактерій. Застосовують у вигляді 3% лінімент (Linimentum Gossipoli 3%) - жовтого або жовтого з зеленуватим відтінком густої маси з своєрідним запахом.

Постільний режим слід дотримуватися протягом усього гарячкового періоду. Показані дезінтоксикаційна терапія, у випадку свербежу прийом антигістамінних препаратів. Необхідно всіляко уникати перегріву: чим більше хворий буде потіти - тим більше буде свербіж, не залежно від прийнятих препаратів.

Місцеве лікування в місцях ураження передбачає обробку шкіри дезінфікуючим розчином для профілактики бактеріальних заражень (розчин Кастеллані). Причому утворюються корочки незалежно від того, мазали висип або ні. Застосування ультрафіолетового опромінення може бути показано для прискорення відпадання корочок.

Прийом антибіотиків має сенс тільки при ускладненнях.

Для зниження температури широко використовується парацетамол. За рекомендацією лікаря також можна застосовувати ібупрофен. Тим не менше, аспірин і містять його продукти не повинні надаватися дітям з вітрянкою (або будь-якою іншою хворобою, що викликає лихоманку), так як існує ризик виникнення важкого і потенційно смертельного синдрому Рея.

Прогноз при вітряної віспи зазвичай сприятливий. Рекомендується не зривати корочки щоб уникнути залишкових слідів.

Ряд авторів, у тому числі практикуючих лікарів, рекомендує не «ховати» дітей від захворювання на вітряну віспу, мотивуючи цю точку зору тим, що в дитячому віці захворювання переноситься зазвичай легко, хворіють на вітряну віспу один раз у житті, а ризик ускладнень у дорослого набагато вище і переносить дорослий хвороба значно важче. Також при ускладненнях на тілі можуть залишитися сліди від висипки. При захворюванні в дорослому віці смертельний випадок зустрічається частіше. З іншого боку, вірус вітряної віспи схильний до персистенції, як і вірус простого герпесу, і при ослабленні імунітету (внаслідок старіння організму, хіміотерапії злоякісних пухлин, і т. д.) може виникнути рецидив у вигляді оперізуючого лишаю (у той час як повторне захворювання власне вітряну віспу зустрічається дуже рідко).

В даний час існує вакцина проти вітряної віспи.

Всі доступні на даний момент комерційні вакцини містять ослаблений живий вірус штаму Oka. Численні варіації цього штаму випробувані і зареєстровані в Японії, Південної Кореї, США та деяких європейських країнах. Оптимальний вік для вакцинації - 12-24 міс. У США щеплять двічі, з інтервалом 4-8 тижнів, щеплення також рекомендована для підлітків 13 років і старше. У більшості інших країн обмежуються одноразовою щепленням. Така різниця в схемах застосування вакцин викликана різної їх дозуванням.

У відповідь на вакцинацію близько 95% дітей виробляють антитіла і 70-90% будуть захищені від інфекції, щонайменше, на 7-10 років після вакцинації. Згідно з даними японських дослідників (Японія - перша країна, в якій була зареєстрована вакцина), імунітет триває 10-20 років. Можна з упевненістю говорити про те, що циркулює вірус сприяє "ревакцинації" щеплених, збільшуючи тривалість імунітету.
Крім чисто профілактичних свідчень, вакцина може бути використана для екстреної профілактики інфекції - якщо щеплення зроблена не пізніше 3-го дня після ймовірного контакту з джерелом, не менш ніж у 90% випадків вдається запобігти інфекції.

Комбінована вакцина проти вітряної віспи та кору-паротиту-краснухи (MMR-V) знаходиться в стадії розробки. Метою розробки цієї вакцини є швидке досягнення охоплення щепленнями проти вітряної віспи до рівня охоплення щепленнями проти інших трьох інфекцій. Перші результати застосування такої вакцини дуже обнадійливі.
 (голосів: 15)
Назад

Інші новини на цю тему:

   Яку шкоду завдають антибіотики?
   Антибіотики - користь чи шкода? Останнім часом все більше людей починають самостійно пити антибіотики, у кращому випадку - після консультації з працівниками аптеки. Крім того, що антибіотики, таким чи ... Докладніше

   Як лікується коклюш?
   Коклюш - це інфекційне захворювання з характерними спазматичного нападами кашлю.

   Як вилікувати артрит?
   Вся інформація надається виключно для ознайомлення. Поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування може тільки лікар! Артрит - це запалення суглоба. При артриті спостерігаються болі пр ... Докладніше

   Як лікувати рожу (рожисте запалення)?
   Рожа (рожисте запалення) - гостре інфекційне захворювання, що викликається гемолітичними стрептококами, що характеризується лихоманкою, інтоксикацією і запальним ураженням чітко обмежених ділянок шкір ... Докладніше

   Вакцинація: палиця з двома кінцями. Яким шарахне?
   Коли ще років п'ять-десять тому українцям робили щеплення, це не викликало у них особливого побоювання - вакцинація вважалася процедурою, необхідною для здоров'я. За останні два роки ставлення украї ... Докладніше

  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #1 Оксана

  23 лютого 2011 12:54 | Комментариев: 0
  Цитировать
  Мені зараз 14 років і я болію вітрянкою, уже 3 дні!!!*( ЦЕ ЖАХ!!!!(((
  Дуже свербить тіло, на лиці багато водяних прищиків які дуже болять і сверблять, я боюсь щоб не осталось шрамів....... В голові також багато, і навіть в інтимних місцях.....
  Вона ще довго буде тривати???*
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #2 Славік

  18 березня 2011 12:18 | Комментариев: 0
  Цитировать
  Мені 10 років і я хворію вітрянкою вже 4 дні.Це просто жахякийсь.Усе свербить і це просто невиносимо. Довго мені ще нею хворіти?
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #3 Таня

  4 квітня 2011 19:52 | Комментариев: 0
  Цитировать
  На який день під час хвороби вітряної віспи можна з дитиною бути на повітрі ? якщо вона хворіє вже 6 днів?
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #4 Roman

  18 червня 2011 15:04 | Комментариев: 0
  Цитировать
  На який день після висипу пожна купатися ???
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #5 ІГОР

  24 червня 2011 06:54 | Комментариев: 0
  Цитировать
  Мені 14 років.
  хворію вже 4 день(((
  сківльки мені ще чикати для одужання???!
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #6 Іванна

  12 липня 2011 20:45 | Комментариев: 0
  Цитировать
  чи можна захворіти вітрянкою в друге?
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #7 таня

  17 липня 2011 22:30 | Комментариев: 0
  Цитировать
  я хворію вітрянкою вже 6 днів коли можна митись і ви ходитина двір am
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #8 Христина

  25 липня 2011 22:47 | Комментариев: 0
  Цитировать
  Мені 10 років.Я хворію вітрянкою другий день.Тіло все зелене,у водяниках і дуже свербить. : request Краще перехворіти зараз ніж пізніше


  Тільки скільки мені це все терпіти..........а Ще в мене є молодша сестричка яка ймовірно підтримає мені компанію
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #9 маріанна

  9 серпня 2011 13:32 | Комментариев: 0
  Цитировать
  дитині 4 роки ускладнень нема але лікар виписав офлокаї
  їн,чи можна його використовувати
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #10 Тарас

  15 вересня 2011 21:56 | Комментариев: 0
  Цитировать
  Мені 17 років. Перший прищик помітив 2 дні тому. Коли звернувся до лікарні з температурою почали колоти Цефтриаксон після трьох уколів помітили масовий висип і почали лікувати від вітрянки. Чи довго ще я прохворію?
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #11 марта

  23 вересня 2011 12:14 | Комментариев: 0
  Цитировать
  мені 9 років,мені 2 дні тому почали висипати прищики..скільки днів мені треба бути в дома... sad
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #12 Ніна

  4 січня 2012 13:42 | Комментариев: 0
  Цитировать
  Мій онук хворів дуже важко, але зеленка і супрастин проблем не вирішували, а температура була 39 і не падала, поки дочка не стала давати герпевір таблетки (в яких вказано: лікує вітряну віспу). Вірусом герпесу повністю вражається нервова система і ми ним забезпечені на все життя.
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #13 МІША

  23 червня 2012 02:02 | Комментариев: 0
  Цитировать
  ВМЕНЕ ТАКОЖ ВІТРЯНКА ЦЕ ПРОСТО ЖАХ ЯК НЕВИНОСИМО ВСЕ СВЕРБИТЬ І ДОВГО ЦЕ БУДЕ ТРИВАТИ
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #14 Ырина

  11 січня 2014 10:21 | Комментариев: 0
  Цитировать
  Христос Родився!!! чи можна купати дитину в марганцовцы????
  Публикаций: 0
  ICQ: --

  #15 тетяна

  21 квітня 2015 21:18 | Комментариев: 0
  Цитировать
  дитину 7 днів як не висипає, кірочок ще багато. Купати можна?

  Додати коментар

  Ваше Ім'я:*
  Ваш E-Mail:*
  Введіть текст:
  Введіть код
  з картинки:*

  оновити код

  English French German Italian Portuguese Russian Spanish

  Реклама

  Опитування

  Чи п'єте ви вітаміни навесні?
  Я віддаю перевагу вітамінам у вигляді фруктів і овочів іноді п'ю
  Завжди починаю приймати, але потім кидаю, т.к забуваю
  Ніколи не приймаю вітаміни, а навіщо?
  Так, кожну весну для уникнення авітамінозу
  Я п'ю вітаміни круглий рік

  Останні новини

  Останні новини  Всі права захищено
  Ми в каталозі ДМОЗ

  ЦІКАВІ ФОТО

  Останні коментарі

  Автор: , в статті:
  Як лікувати рожу (рожисте запалення)?
  Автор: , в статті:
  Як лікувати вітрянку у дітей?
  Автор: , в статті:
  Німці в шоці - росіяни зробили суперкар
  Автор: , в статті:
  Як заводити машину у мороз?
  Автор: , в статті:
  Чому кішка ігнорує котячий туалет?
  Автор: , в статті:
  На мобільних телефонах з'являться попередження про вип ...
  Автор: , в статті:
  Як зберегти зір дитині?
  Автор: , в статті:
  Як повернути молодість
  Автор: , в статті:
  Macintosh Plus творця Star Trek пустять з молотка
  Тільке цікаве

  © При повному або ж частковому використанні матеріалів, обов'язкове гіперпосилання на pro-cikave.org.ua